Home page > Aktuality > 53. pluk PzEB rozšiřuje provoz Call center do posádky Prostějov a Tábor

53. pluk PzEB rozšiřuje provoz Call center do posádky Prostějov a Tábor

53. pluk PzEB rozšiřuje provoz Call center do posádky Prostějov a Tábor. Celkem tak již 90 vojáků z 53. pluku průzkumu a elektronického boje dnem 4.11.2020 bude vypomáhat ve dvousměnných denních provozech krajským hygienickým stanicím prostřednictvím navolávání rizikových kontaktů.

Dne 14. října byl v opavských kasárnách zahájen provoz Call centra, kdy vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje zahájili plnění úkolů směřovaných k pomoci s navoláváním ve prospěch krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci, kdy křivka s denními počty nakažených neklesá a přetrvávající nedostatek personálu je nejen ve zdravotnictví, sociálních službách, ale také i v jednotlivých call centrech Krajských hygienických stanic v celé ČR, rozšířili tento týden příslušníci pluku svou pomoc v této oblasti také do posádky Prostějov a Tábor s cílem posílit dotčené Krajské hygienické stanice v Olomouckém a Jihočeském kraji.

20 příslušníků 102.průzkumného praporu a 10 příslušníků 533.praporu bezpilotních systémů z posádky Prostějov společně s 15 příslušníky 532.praporu elektronického boje z posádky Tábor začali po realizované přípravě a přeškolení specialisty ze zmíněných hygienických stanic na systém Daktela dnem 4.11.2020 nepřetržitě ve dvousměnných provozech kontaktovat osoby pozitivně testované na Covid-19 a trasovat další osoby, které byly v blízkém kontaktu s těmito pozitivně testovanými.

Tímto dnem se tedy celkem 90 příslušníků 53.pluku průzkumu a elektronického boje podílí na zabezpečování plnění úkolů podpory uvedených krajských hygienických stanic v rámci zřízených Call center, čímž významnou měrou přispívají k naplňování programu Chytré karantény prostřednictvím realizované více jak tisícovce telefonátů denně.

Nahoru