Home page > Aktuality > Příslušníci opavské posádky 53. pluku průzkumu a elektronického boje podpořili Vojenský fond solidarity

Příslušníci opavské posádky 53. pluku průzkumu a elektronického boje podpořili Vojenský fond solidarity

 

V rámci charitativní akce „Běh pro válečné veterány“, který se uskutečnil v měsíci říjnu za účastí 41 běžců z opavské posádky, s podporou dalších příslušníků vojenského zařízení v Opavě se vybralo pro potřeby Vojenského fondu solidarity 17 200 Kč.

Finanční částku osobně předal velitel 53.pPzEB plukovník Pavel Andráško sekretáři Vojenskému fondu solidarity Miroslavu Švadlenovi.

Cílem tohoto již tradičního běhu bylo oslovit občany České republiky a připomenout tak statečnost, odvahu a vyjádření hlubokého respektu těm, kteří neváhali bojovat za svobodu našeho národa doma i v zahraničí. Výtěžek z charitativní akce bude směřovat na pomoc vojákům a jejich rodinám překonat nelehké a problematické těžké životní období, ve kterém se ne vlastní vinou vojenští profesionálové a jejich blízcí ocitnou.

K jakémukoli příspěvku či pravidelnému přispívání i té nejnižší částky se může zapojit kdokoli, a to poukázáním na účet číslo 44665522/0800, variabilní symbol 918.

Nahoru