Druhé kolo celoarmádní běžecké ligy v kategorii družstev ovládl domácí 53. pluk průzkumu a elektronického boje

• 13.5.2022
  • David Herber

Dne 12. května 2022 se v okolí zámku Raduň a jeho pohádkové krajině konalo II. kolo celoarmádní běžecké ligy.

Běžecká liga 2022 je devítikolová bodovací soutěž jednotlivců, kdy každé z kol probíhá v jiném posádkovém městě ČR. Soutěž je organizována dle věkových kategorií zvlášť pro muže a ženy a končí začátkem listopadu. Výsledné hodnocení v jednotlivých kategoriích mužů a žen je dáno nejlepšími bodovanými výsledky z šesti závodů. Dále se hodnotí soutěž družstev z jednotlivých útvarů. Cílem armádní běžecké ligy je přilákat co největší počet vojenských profesionálů a občanských zaměstnanců, kteří mají chuť si na vlastní kůži i dech zažít originalitu jednotlivých tratí. Nejen, že si při takovýchto závodech mohou vojáci AČR porovnat svou výkonnost, ale uvědomí si i fakt, že běh založený na tělesné vytrvalosti, je jednou z nedílných součástí fyzické zdatnosti příslušníků AČR.

Sportovní akci zahájil zástupce náčelníka štábu pluku podplukovník Tomáš Verner a starosta obce Raduň Přemysl Schindler. Všem závodníkům popřáli hodně úspěchů do nadcházejícího závodu.

Domácím příslušníkům 53. pPzEB atraktivní kopcovitá trať ve vzdálenosti 10,6 km bezpochyby vyhovovala. Na společný start se postavilo ve velmi hojné účasti 123 běžců a běžkyň, kdy na ženy čekala cílová páska po uběhnuté vzdálenosti 6,5 km.

V jednotlivých věkových kategoriích příslušníci 53. pPzEB útočili a také se umístili na medailových pozicích. Díky tomu na trati s výrazným převýšením, tak 53. pPzEB s nemalým náskokem obsadil první příčku v kategorii družstev. Na druhém místě se umístilo družstvo z 73. tpr Přáslavic a třetí příčku obsadilo družstvo 13. dp Jince.