Home page > Aktuality > Aktuality

Aktuality

Finanční sbírka 53.pPzEB na podporu oblastem, které zasáhlo ničivé tornádo.

Publikováno: 20.7.2021 Autor: David Herber

Tornádo, které se ve čtvrtek 24. června 2021 prohnalo jižní Moravou, způsobilo enormní škody nejen samotnou svou silou, ale i tím, že jeho trajektorie vedla přímo pásmem obydlené oblasti.

Den ozbrojených sil oslavili příslušníci 53. pluku v Opavě slavnostním nástupem

Publikováno: 29.6.2021 Autor: David Herber

Den ozbrojených sil si každoročně připomínáme velkým slavnostním nástupem. Tento den má velký význam nejen pro dnešní armádu, ale i pro celý národ. Připomíná slavnostní vojenskou přísahu Československé střelecké brigády dne 30. června 1918 v Darney, kde Francie jako první uznala naše právo na národní sebeurčení.

Oheň, dým, slzný plyn… příslušníci 53.pPzEB zahájili výcvik

Publikováno: 24.6.2021 Autor: David Herber

Po dlouhém očekávání a dlouhých týdnech plnění úkolů spojených s epidemiologickou situací Covid-19, se konečně naplno rozběhl výcvik jednotek napříč všemi odbornostmi.

Uctili jsme památku nejslavnějšího rodáka Štítiny generála Heliodora Píky

Publikováno: 22.6.2021 Autor: David Herber

Již 72 let uplynulo od nezákonné popravy hrdého a odvážného muže, diplomata a vlastence, divizního generála Heliodora Píky.

Rodina Aktivních záloh 53. pPzEB se rozrostla

Publikováno: 21.6.2021 Autor: David Herber

Ve Vojenském újezdu Libava skončil po týdnu intenzivní výcvik Aktivních záloh 53. pluku průzkumu a elektronického boje. Libavský výcvikový prostor přivítal nejenom „ostřílené průzkumáky“ z posádky Prostějov, ale tentokrát i nově příslušníky čety elektronického útoku AZ z posádky Opava. Rodina Aktivních záloh 53. pPzEB se tímto oficiálně rozrostla o odbornost elektronického boje.

Stránky

Nahoru