Home page > Aktuality > Slavnostní nástup k předání funkce velitele 532. praporu elektronického boje

Slavnostní nástup k předání funkce velitele 532. praporu elektronického boje

Dne 18. srpna 2017 v Jaselských kasárnách nastoupili všichni příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje k slavnostnímu nástupu k předání funkce velitele 532. praporu elektronického boje. Tento prapor vyšel ze základů 111. praporu radiotechnického průzkumu a REB Opava, kdy v roce 2005 byl přejmenován na 532. prapor elektronického boje. Je to specializovaný útvar, jehož hlavním úkolem je být připraven a podle požadavků modulárně vyčleňovat průzkumné síly a prostředky umožňující vypátrání, sledování, zaměřování, analýzu a vyhodnocování činností elektronických prostředků protivníka. Její jednotky jsou dislokovány v posádkách Opava a Tábor. Podplukovník Karel Ondrášek vyšel z řad vojáků praporu. Od roku 2003 sloužil v Opavě a na místo velitele 532. praporu EB byl ustanoven roku 2011 a tuto funkci plnil výtečně až do současnosti.

Na základě Personálního rozkazu Agentury personalistiky Armády České republiky rozkázal velitel 53. pluku průzkumu a EB plukovník gšt. Pavel Varmus před nastoupenými vojáky podplukovníkovi Karlu Ondráškovi předat bojový prapor 532. praporu EB, který si převzal nově ustanovený velitel praporu podplukovník Ivan Mahr. Při této příležitosti poděkoval velitel pluku plukovník gšt. Pavel Varmus za náročnou a záslužnou práci, úsilí, zodpovědnost a pečlivost podplukovníkovi Karlu Ondráškovi a současně popřál ustanovenému veliteli 532. praporu EB podplukovníku Ivanu Mahrovi mnoho pracovních úspěchů.

Slavnostního aktu se pod státní vlajkou a bojovými prapory jednotek účastnil první náměstek primátora města Opavy Martin Víteček, velitel 102. průzkumného praporu podplukovník Pavel Hriník a vrchní praporčík 102. průzkumného praporu nrtm. Martin Mahr.

Na závěr k nastoupeným vojákům promluvil podplukovník Karel Ondrášek, který děkovnými slovy ohodnotil letitou spolupráci všech svých kolegů a příslušníků opavské posádky při plnění služebních úkolů. 

 

Text: nrtm. Romana Peterková 

Foto: kpt. Kamil Vícha

 

 

 

 

 

 

Nahoru