Naši vojáci obhájili vítězství v Běžecké lize Armády České republiky

Běžecká liga 2023
  • 7.11.2023
  • Jan Králíček
  • Petr Dohnal

Ve středu 1. listopadu proběhl v Praze poslední závod Běžecké ligy Armády České republiky a zároveň její slavnostní vyhodnocení. V letošním ročníku této soutěže stáli naši běžci před nemalou výzvou. Obhajovali vítězství z minulého ročníku. Jejich snaha, píle a hodiny tréninku se vyplatily a nejcennější trofej z této soutěže opět putuje k našemu 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

Běžecká liga Armády České republiky je celoroční závodní série složená z devíti závodů konaných napříč celou naší republikou. Závody tento rok proběhly v Brně, Jincích, Opavě, Náměšti nad Oslavou, Staré Boleslavi, Bechyni, Lipníku nad Bečvou, v Přáslavicích a Praze.

V každém závodě jsou stanoveny tratě v rozsahu 6 – 12 km pro muže a 3,5 - 6,5 km pro ženy. Běžci závodí v kategoriích dle věku zvlášť mužských a ženských. Nejcennější trofejí je pak kategorie družstev, kde soutěží mezi sebou jednotlivé útvary armády.

Konkurence byla letos na vysoké úrovni. Tento rok do tabulek startujících zapsalo běžce 34 útvarů Armády České republiky a závodů se účastnilo průměrně 107 běžců.

Z našeho útvaru jsme do závodů vyslali 15 běžců a 5 běžkyň. Za letošní ročník se našim reprezentantům povedlo dosáhnout  úžasných 21 míst na bedně v kategoriích jednotlivců a 7 medailových umístění v kategorii družstev.

Ve finálních výsledcích za celý seriál si pak příslušníci našeho pluku odvezli jedno třetí a jedno první místo v kategoriích jednotlivců. Nejdůležitější trofejí však pro nás zůstává ta týmová, kde naši běžci potvrdili úžasnou formu a v obrovské konkurenci dokázali opět zvítězit.

Zástupce náčelníka štábu 53. pluku, podplukovník Michal Pírek, který vítěznou trofej za náš pluk přebíral, ke konečným výsledkům dodává:
"Vojáci z našeho pluku prokázali neuvěřitelnou odhodlanost a předvedli vynikající výkony. Jejich schopnosti, nasazení a vůle byla pro tento úspěch klíčová. Děkuji všem za jejich tvrdou práci a vynikající reprezentaci našeho útvaru."

Závěrem lze dodat už jen to, že i přes výrazně technologické zaměření našeho útvaru máme mezi sebou špičkové sportovce a pohyb a zdravý životní styl k naší práci jednoznačně patří.

Ve zdravém těle, zdravý duch!